Właściwie trochę wcześniej niż w 2011 roku, bo 21 grudnia 2010 roku odbyła się wystawa "Diagram" poświęcona Jerzemu Ludwińskiego, zorganizowana w galerii Działań przez Freda Ojdę. 12 kwietnia 2011 roku została przeniesiona do Galerii Wozownia w Toruniu, 20 maja 2011 pokazana w CSW Elektrownia Radom. Poniżej dwa rysunki, które zrobiłem na tą wystawę na świeżo kupionym tablecie. Ich wielkość to niecały metr kwadratowy każdy. Oczywiście pierwszy rysunek jest przerwanym w trakcie opracowania drugim, ale na wystawach funkcjonował jako nieoficjalny portret Ludwińskiego (abstrakcja ma swoje wady)
 
Na Festiwal Ogrodowy Bolestraszyce 2011 postanowiliśmy (Beata J. Gawryszewska, Janusz Skalski i ja) zrobić ogródek. Ja miałem namalować świętych: "Od powietrza, głodu, ognia, wody...". Janusz Skalski do nich kapliczki i pamiątkowy kamień a Beata ogródek. Wystawiliśmy najpierw (kapliczki i kamień) w Galerii na emporach kościoła św. Tomasza na Ursynowie (28 kwietnia 2011, wystawa „Cztery żywioły – woda, ziemia, ogień, powietrze”). Stąd oczywiście pomysł ogrodu. Poniżej można zobaczyć świętych i jak wyglądali w ogrodzie (pomalowałem jeszcze ławeczki przed kapliczkami). Obrazki akryl, olej w formacie 81x100 cm.
 
 
 
 
 
Na festiwalu Konteksty w Sokołowsku fotografowałem jego uczestników z odległości 30 centymetrów od twarzy, bo podobno z tej odległości ludzie nie przybierają maski i wyglądają autentycznie. Wmontowałem je w kratkę a właściwie w kratę. Obok  drugi obraz, w który są wmontowane twarze z sympozjum w Skokach. Pod nimi obraz namalowany na wystawę w galerii na emporach w kościele św. Tomasza na Ursynowie. Są na nim kościoły parafialne z Ursynowa i okolic.  
 
Sokołowsko. akryl, olej, 2011, 100x84 cm Skoki. akryl, olej, 2011, , 100x84 cm  
 
Pater Noster, akryl, 2011 rok, 300x220 cm